Často kladené otázky

Jaké je chemické složení vody v lázních Mosonmagyaróvár?

Přesný rozbor najdete v odkazu Složení vody. Doporučujeme Vám stáhnout si soubor obsahující složení vody.

Pokud nemám auto, jak se dostanu do lázní Mosonmagyaróvár?

Využijte služby společnosti Student Agency (SA) provozující denně dvě pravidelné linky po trase Praha-Brno-Bratislava-Győr-Budapešť a zpět. Kupte si jízdenku do maďarského města Győr. Některé zdejší hotely (např. Aqua Hotel Termál) Vám zajistí odvoz do města Mosonmagyaróvár za mírný poplatek. Cena záleží i od toho, jak dlouhý pobyt jste si zajistili. V případě týdenního pobytu cene na osobu je 10 Euro za jednu cestu. Jízdní řád je velice přijatelný. Trasa Praha-Győr každý den: 7:00-12:15 nebo 15:00-20:45 a Győr-Praha každý den: 11:00-17.00 nebo 17:00-22:30. Uvedené časi jsou informatívní - informujte se u firmy Student Agency.

Kde je tržnice v lázních Mosonmagyaróvár?

V městě Mosonmagyaróvár jsou 3 tržnice.

Tržnice Mosoni Piac Mosonmagyaróvár

Adresa: náměstí Kápolna tér
Provozní doba: každý čtvrtek a sobota, v době letního času 6-15 hod., v době zimního času 7-14 hod.
Co zde můžete nakoupit?
Zde se nabízí potraviny, masné výrobky, uzeniny, ovoce, zelenina, mléčné výrobky, med - vše maďasrkého původu.

Tržnice Óvár Piac Mosonmagyaróvár

Adresa: ulice Vízpart utca, tržnice je umístěná v obnovené budove historického charakteru.
Provozní doba: od úterý do soboty denně 7-14 hod.
Co zde můžete nakoupit?
Nabízejí svou čerstvou a nakládanou zeleninu a ovoce místní a okolní provvýrobci. Přitom, že tyto produkty jsou kontrolovány neobsahují žádné konzervační látky.

Tržnice Mosoni Bolha Piac (bleší trh)

Adresa: nám. Erzsébet tér
Provozní doba: každý čtvrtek a sobota, v době letního času 6-15 hod., v době zimního času 7-14 hod.
Co zde můžete nakoupit?

Nabízejí a prodávají zde svá již nepotřebné věci místní obyvatelé. Mezi nima se najdou i umělecká díla, domácí spotřebiče, knihy a další podrobnosti.

Jaké slevy dostanou důchodci, studenti a děti?

Bohužel, lázně neposkytují slevu pro důchodce. Jedná se o soukromé lázně, které si na sebe musí vydělat. Pro studenti a pro děti je poskytovaná sleva, ale cenový rozdíl se finansuje zatím z městských zdrojů. Dětem do 6 let vstup je zdarma. Celodenní zlevněna vstupenka na pondělí však je dosptupná pro každého. Tuto slevu poskytují majitelé lázní.

Skupinu, která jede pouze do lázní na jednodenní výlet je nutno předem nahlásit?

Ne. Ale je dobré nechat připravit drobné (Euro, HUF), nebo předem vybrat od skupiny, aby odbavení šlo hladce a rychle. Cenu vstupenky tedy lze hradit v Euro nebo v HUF. Ovšem místo pro skupinu nikdo Vám negarantuje. Důvod je jednoduchý: lázně nedělají žádné rezervace pro jednodenné skupiny, protože mají každopádně a vždy přednost zde, v hotelech a panzionech ubytované hosté.

Jak dlouho dopředu si musím objednat pobyt, aby bylo volno?

V případě lázní Mosonmagyaróvár je nutno vedět, že hotely v okolí lázní se naplní nejdřív. Tyto hotely jsou: Aqua Hotel Termál, Thermal Hotel Mosonmagyaróvár, a Fészek-Nest Penzion. Samozřejmě lze si najít i další hotely, kde si určitě najdete volný pokoj, ale tyto objekty se nacházejí ve vzdálenosti půl až 3 km. V těchto hotelech ceny pokojů jsou nižší, ale v ceně nikdy není zakalkulována cena vstupenek do lázní. Vstupenku si musíte zakoupit v lázních. Další informace o cenách vstupenek.

Jak je možné hradit služby na území lázní?

Co se týče služeb, to jsou třeba konzumace v bufetech, různé masáže, atd. Uvidíte sami, že na území lázní poskytovatelé služeb mají vypsané ceny jak ve Forintech tak v Eurech. Například jedna polévka stojí 1 Euro, nebo 250 Ft. Je na Vás jaké platidlo použijete. Eura si můžete však vymenit na Ft v libovolné bance. V poslední období kurs kolísá. Za 1 Euro banky nabízejí (nákup) 270 až 285 Ft. Pokud tedy si vymeníte eura za forinty pochodíte lépe. Proč? Důvod je jednoduchý: pochybují, že by ceny uvedené v Eurech každý den menili na svých cenících. V bufetech jinak nelze platit platební kartou - výjimkou hotely Thermal a Aqua.
A ještě důležitý dodatek: můžete si vymenit i české koruny za forinty. Doporučujeme OTP Banku.
Adresa a otevírací doba OTP banky v Mosonmagyaróvár: Mosonmagyaróvár, Fő u. 24.
Provozní doba: pondělí: 7.45-17.00, úterý-pátek: 7.45-16.00 hodin.

Co je vlastně akční cena?

Akční cena znamená, že určité období, určitý počet pokojů za určité podmínky (většinou v balíčku) se nabízejí o něco levnější. Tato skutečnost však neovlivní kvalitu služeb. Všeobecně lze říci, ze v rámci akčních cen počet pokojů je omezen a nabídka platí do vyčerpání zásob. Je dobře vedět, že akční ceny se nenabízejí kvůli tomu, že by se ten či onen hotel neprodával dobře.
Pokud si přejete prohlédnout dostupné nabídky, slevy, pokračujte dál odsud.

Jaká je provozní doba o svátcích?

Vyčerpávající odpoveď najdete v kapitola Lázně Mosonagyaróvár.